Більшість українців не підтримують продаж землі – опитування

73 відсотки українців не підтримують відкриття ринку землі в Україні.

Відповідний рейтинг з’явився на сайті групи “Рейтинг“.

Найвищий рівень підтримки ринку землі виявився серед молодших та заможніших респондентів, власників паїи, які його самостійно обробляють. Але навіть у цих категоріях кількість противників цієї ініціативи становить не менше 60%.

Тільки 19% опитаних українців виступили з підтримкою запровадження ринку землі в Україні.

Варто відзначити, що 74 % громадян хотіли б щоб це рішення приймалося на всеукраїнському референдумі.

“58% вважають, що землі сільськогосподарського призначення повинні бути у державній власності, за зразком Канади, чи Ізраїлю. 22% – не проти запровадження такої моделі ринку землі, як у Італії, де орні землі можуть продаватися, чи купуватися. 20% – не змогли обрати серед цих прикладів земельного ринку. За домінування державної власності на землю виступають частіше старші та бідніші опитані, та ті, у кого немає паїв, за іншу модель – більш молодші, заможніші та власники паїв, які їх самостійно обробляють. Водночас навіть серед названих останніх категорій не менше половини виступають за канадську, чи ізраїльську моделі земельного ринку”, – йдеться у дослідженні.

Нагадаємо, вчора Вперховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт №2178 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”. Цим законом знімається мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року.