Дешевим кредитам від Зеленського бути: що вирішила монобільшість

Кабінет міністрів передбачив 2 млрд гривень, щоб із 1 лютого стартувала програма кредитів під 5-7-9% для підтримки мікро- та малого бізнесу.

Зокрема, Верховна Рада підтримала відповідний урядовий законопроєкт №2589 в цілому – 261 голос “за”. Про це свідчить офіційний сайт парламенту, передає Обозреватель.

“Це – гроші для урядової програми доступних кредитів для бізнесу за ініціативою президента й уряду”, – повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук у своєму Telegram-каналі.

За його словами, ця державна програма дозволить надати доступні кредити за зниженою ставкою на відкриття власної справи.

Прем’єр-міністр наголосив, що така ініціатива також допоможе створити додатково близько 90 тисяч легальних робочих місць лише у перший рік її запуску.

“Але головне – програма дозволить українцям втілити свою бізнес-мрію тут, в Україні, і не шукати кращої долі за кордоном”, – резюмував Гончарук.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що хоче виконати інавгураційну обіцянку і повернути всі 65 мільйонів українців на рідні землі. Як мотиватор він запропонував “тим, хто виїхав, і тим, хто опустив руки” з 1 лютого 2020 року видавати 1,5 млн грн кредиту терміном на 5 років на відкриття або розвиток бізнесу під наступні відсотки:

  • 5% річних за дохід до 25 млн, якщо створюється щонайменше два робочі місця;
  • 7%, якщо бізнес приносить до 25 млн прибутку і не створює робочі місця (але за кожного нового працівника ставку зменшать на 0,5%);
  • 9%, якщо бізнес уже запущений і приносить від 25 до 50 млн фінансової вигоди.

Також, за умовами програми, сам учасник має інвестувати 20% власних коштів від усіх витрат.