Двох нардепів спіймали на кнопкодавстві

Сьогодні, 14 січня, журналісти спіймали двох нардепів на кнопкодавстві в ході реєстрації на першому пленарному засіданні Ради у 2020 році.

Про це повідомляє Корреспондент із посиланням на Чесно.

Так, на кнопкодавстві попалися позафракційні народні депутати Вадим Новінський та Дмитро Шпенов.

На відео реєстрації видно, як Вадим Новінський натискає кнопку на своєму місці, а після того натискає кнопку на пульті колеги Муси Магомедова. Останній пізніше підходить до місця, проте на табло голосування системи Рада видно, що кнопку за нього на пульті вже натиснули.

У свою чергу, нардеп Дмитро Шпенов, за даними видання, зареєстрував себе і відсутнього в той момент колегу Дмитра Шенцева.

Нагадаємо, що незабаром кнопкодавство стане кримінальним правопорушенням.

Так, 13 січня президент України Володимир Зеленський підписав закон №2148 щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами на пленарних засіданнях парламенту. Акт набуде чинності на наступний день після дня його офіційного опублікування.

Зміни передбачають, що за порушення процедури особистого голосування депутату загрожує штраф в розмірі 3-5 тисяч неоподатковуваних мінімумів (51-85 тисяч гривень).

Але для цього провину парламентарія необхідно буде спочатку довести в суді. У разі визнання депутата винним у кнопкодавстві і набуття чинності обвинувального вироку нардеп буде достроково позбавлений мандата.