Міністр назвав, хто відповідальний за збитий під Тегераном український літак

За аварію літака авіакомпанії МАУ повинні понести відповідальність не тільки іранські військові нижньої ланки, але і їх керівництво. Про це сказав глава МЗС України Вадим Пристайко, повідомляє Reuters, передає Корреспондент.

“Чого ми не хочемо, так це, щоб вказали на якогось солдата нижчої ланки і сказали, що це той хлопець, який натиснув кнопку… Це – відповідальність уряду Ірану. Ми повинні розкопати, хто віддав наказ, хто натиснув кнопку. Всі… всіх цих людей слід покарати”, – заявив Пристайко.

Він зазначив, що українські слідчі – багато з яких були залучені до розслідування обставин катастрофи малайзійського літака, збитого над Донбасом в 2014 році – повинні зайняти центральне місце в нинішньому розслідуванні.

“Ми хочемо, щоб українські фахівці провели повне розслідування записів чорних скриньок”, – сказав міністр і додав, що також повинні бути залучені експерти з Франції і авіаконцерну Boeing.

“Вони (Іран, – ред.) зобов’язалися віддати їх (чорні скриньки, – ред.) нам. У нас немає конкретної дати, коли це станеться. Ми наполягаємо на негайній видачі чорних скриньок”, – підкреслив Пристайко.