Порошенко дав настанови Зеленському перед нормандською зустріччю

П’ятий президент України Петро Порошенко заявив, що українська делегація на нормандській зустрічі має обстоювати позиції збереження унітарності держави і вимагати виконання Росією безпекового компоненту перед політичним.

Таку заяву політик зробив з трибуни парламенту. За його словами, українська сторона має чітко ухвалити дорожню карту щодо імплементації мінського процесу, де безпековий компонент включно з виведенням військ, виведенням російської техніки і артилерії передує політичному компоненту, пише Обозреватель.

Порошенко також застеріг українську делегацію від двосторонніх переговорів із Путіним, під час яких Україна буде позбавлена підтримки європейських партнерів.

Кремль, який намагається вислизнути з-під дії санкцій, просуватиме ідею двосторонніх перегорів України з бойовиками, що є неприпустимим – переконаний Порошенко.

“Жодних компромісів щодо унітарності держави. Жодних переговорів з бойовиками. Бо їхній “мишачий король” перебуває у Кремлі. І з ним треба вести переговори. Україна має бути захищена позицією наших союзників. Переговори мають бути проведені спільно”, – наголосив п’ятий президент.

Політик також сказав, що усі прагнуть миру і бажають успіху українській делегації. При цьому український парламент має бути потужним запобіжником, щоб ніхто не перетнув червоні лінії під час переговорів у нормандському форматі.