Проти “Юзіка” відкрили справу через нібито записи його розмови з криворізькою поліцією

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила досудове провадження після публікацій у ЗМІ щодо оприлюднення аудіозапису розмови ймовірно депутата від “Слуги народу” Корявченкова (Юзік) з поліцією Кривого Рогу.

Про це йдеться в повідомленні Генеральної прокуратури виданню “Судовий репортер”, яке отримали в редакції Радіо Свобода.

Так, за заявою начальника третього відділу САП Василя Кричуна, справу відкрили за ознаками пропозиції, обіцянки чи надання службовій особі неправомірної вигоди для неї чи третіх осіб за вчинення чи невчинення певних дій.

“За результатами опрацювання повідомлень засобів масової інформації прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зареєстровано кримінальне провадження за фактом можливого зловживання впливом народними депутатами України та іншими особами за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 369-2 Кримінального кодексу України”, – ідеться у відповіді.

Дане досудове розслідування доручили детективам Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Як повідомили в САП, звернення “Судового репортера” також долучили до матеріалів провадження.​

Це звернення було оформлене, як заява про вчинення кримінального правопорушення та стосувалося публікації в Telegram-каналі Антона Полякова – нардепа, який був нещодавно виключений з фракції “Слуга народу”.

Так, 18 листопада Поляков оприлюднив чотирихвилинний аудіозапис, на якому нібито інший представник “Слуги народу” Юрій Корявченков, відомий за сценічним псевдонімом “Юзік”, розмовляє з керівником поліції міста Кривий Ріг і згадує місцевих політиків Юрія Вілкула і Костянтина Глібова. В розмові також кілька разів згадується Державне бюро розслідувань (ДБР).

Раніше, Юрій Корявченков підтвердив, що у вересні спілкувався з правоохоронцями Кривого Рогу, проте заявив, що розмова стосувалася нелегального грального бізнесу та боротьби з наркоторгівлею. У коментарі виданню “Новое Время” він заперечив, що погрожував залучити правоохоронні органи проти опонентів чинної влади.