Рада схвалила заяву щодо відповідальності Ірану за збиття літака МАУ

Верховна Рада ухвалила заяву у зв’язку з трагічною загибеллю пасажирів літака рейсу PS752 авіакомпанії “МАУ” внаслідок його збиття Ісламською Республікою Іран.

Відповідне рішення підтримали 368 народних депутатів під час засідання у вівторок, 14 січня, передає Новинарня.

“Верховна Рада України висловлює глибокі і щирі співчуття родинам і близьким усіх загиблих та парламентам країн, громадяни яких стали жертвами катастрофи 8 січня 2020 року, та колективу авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” у зв’язку із втратою колег, високий професійний рівень яких не викликає жодного сумніву. Верховна Рада України очікує на офіційні вибачення Ісламської Республіки Іран за збиття українського літака та загибель його екіпажу та пасажирів, а також закликає Ісламську Республіку Іран визнати свою повну відповідальність”, – йдеться в документі.

Також у парламенті наполягають на необхідності проведення прозорого, незалежного та всебічного розслідування обставин цієї трагедії і закликає керівництво Ісламської Республіки Іран до відкритої співпраці з іноземними державами та міжнародними організаціями, а також надання усілякого можливого сприяння їхній роботі.

Ухваленню заяви передувала шестигодинна дискусія у профільному комітеті Верховної Ради.

“Ми зробити все, аби посилити українську позицію, щоби до тексту заяви увійшло звернення до Ісламської Республіки Іран визнати свою безумовну провину і відповідальність, сприяти об‘єктивному і відкритому розслідуванню, встановити всіх винних і виплатити всі компенсації родинам жертв”, – зазначила народна депутатка від “Європейської солідарності” Ірина Геращенко.

За її словами, “слуги народу” категорично відмовилися при цьому визнавати комунікаційні і організаційні помилки української влади, повторюючи, що ніяких помилок не було.

“Начебто не було відсутності ключових міністрів і силовиків, які входили до оперативного штату, дивних заяв посольства і керівництва держави, які дисонували з нашими міжнародними партнерами. Суспільна думка, зауваження журналістів, експертів, здивування світу на мовчанку чи перші заяви української влади про несправність літака чи помилку екіпажу, “слуги” не помічають”, – стверджує нардепка.

Геращенко заявила, що представники фракцій “ЄС”, “Голосу” та “Батьківщини” пропонували, щоби у тексті заяви було вказано: “Верховна Рада звертається до МЗС, КМ, ОП інших органів державної влади щодо необхідності своєчасного, фахового , всебічного і чесного інформування українського суспільства про причини катастрофи “Боїнг -737″ та процес розслідування”. Однак комітет не підтримав цю правку.