Рейтинг Зеленського прискорив падіння на кінець листопада – соцопитування

Рейтинг президента України Володимира Зеленського знизився на 21% за два місяці. Так, у вересні рейтинг президента становив 73%, а вже на кінець листопада впав до 52%.

Про свідчать результати соцопитування, дані якого були опубліковані на сайті КМІС (Київський міжнародний інститут соціології) сьогодні, 28 листопада.

“До Володимира Зеленського позитивно ставляться в кінці листопада 52% опитаних, негативно – 19%. Протягом осені частка тих, хто ставиться до Зеленського позитивно, зменшувалась: 73% в вересні, 66% – в жовтні, 64% на початку листопада, 52% – в кінці листопада. Частка тих, хто ставиться до Зеленського негативно, протягом осені зростала: 7% в вересні, 9% в жовтні, 12% на початку листопада, 19% в кінці листопада”, – йдеться на сайті КМІС.

Згідно з даними опитування, рейтинг прем’єр-міністра Олексія Гончарука також впав – з 17% у вересні до 11% на кінець листопада.

“Водночас збільшувалася частка тих, хто ставиться до нього негативно – 9% у вересні, 14% – у жовтні, 18% на початку листопада, 25% – в кінці листопада”, – йдеться у звіті.

До Дмитра Разумкова позитивно ставляться в кінці листопада 24% опитаних, негативно – 16%. Частка тих, хто ставиться до Разумкова негативно, значуще зросла в кінці листопада в порівнянні з початком листопада: 16% та 9%.

Оцінка дій Зеленського порівняно з початком листопада в кінці місяця погіршилася: на 10 процентних пунктів стало менше тих, хто схвалює його роботу (з 64% до 54%), і на 13 процентних пунктів зросла частка тих, хто не схвалює (з 23% до 36%).

Оцінка роботи уряду України порівняно з початком листопада в кінці місяця погіршилася: на 7 процентних пунктів стало менше тих, хто схвалює його роботу (44% і 37%), і на 11 процентних пунктів стало більше тих, не схвалює роботу Кабміну (з 37% до 48%). Оцінка роботи уряду погіршується з жовтня.

Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 1500 інтерв’ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%. Дані цього дослідження порівнюються с результатами опитувань КМІС, які  були проведені з 4 по 7 листопада, з 9 по 11 жовтня, та з 6 по 19 вересня 2019 року.