“Те, що сам не всиг зробити”: Порошенко запропонував Зеленському 7 кроків для уникнення російської пастки на Донбасі

Колишній президент України і народний депутат Петро Порошенко негативно ставиться до дій нинішньої влади щодо вирішення ситуації на Донбасі. Мовляв, українська сторона може потрапити в російську пастку.

“З відходом на міфічні позиції 2016 року (розведення військ на Донбасі. – ред.) ми втрачаємо близько 30 населених пунктів і низку ключових висот. Там за кожний метр заплачено життям українських героїв. Тепер військових готують до того, щоб вийти з облаштованих позицій у чисте поле. Це – наслідки розведення військ за так званою “формулою Штайнмаєра”. Проукраїнськи налаштовані місцеві жителі – теж шоковані. Вони бояться розправи. Влада має сказати суспільству правду хоча б через пів року після президентських виборів. Простих рішень – немає. Завершити все швидко – неможливо. Я сам колись мусив це визнати”, – зазначив Порошенко, пише ТСН.

Експрезидент запропонував сім кроків, які, за його переконаннями, варто зараз зробити, щоб уникнути російської пастки:

  1. Наполягати на принципах “спершу – безпека”, “нічого не погоджено, поки все не погоджено” і “тільки через безпеку до виборів”.
  2. Сумнозвісна “формула Штайнмаєра”, раз вже на неї погодилася влада, має розглядатися лише як складова “дорожньої карти” виконання Мінських домовленостей. Включно з виведенням російських військових, техніки та зброї, роззброєнням незаконних мілітарних формувань, переходом українсько-російського кордону під наш контроль.
  3. Відведення – лише за умови сталого і всеохопного припинення вогню. Лінія розмежування зафіксована у Мінську 19 вересня 2014 року. Росія та бойовики мають повернути дві з половиною тисячі кілометрів, це пряма вимога Мінська.
  4. Моніторингова місія ОБСЄ має отримати безперешкодний і повний доступ до всієї окупованої території та встановити постійний контроль над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону.
  5. Слід створити підгрупу з питань кордону в рамках Тимчасової контактної групи у Мінську.
  6. Наполягати на розгортанні багатонаціональних миротворчих сил ООН на всій території окупованого Донбасу.
  7. На території ОРДЛО має бути відновлено оподаткування в рамках правового поля України, а також фінансова і банківська системи, повернута українська власність. Лише це дасть підстави і можливість повною мірою відновити соціальне забезпечення регіону.