У Кабміні розповіли скільки коштуватиме один гектар землі

Радник прем’єр міністра України з економічних питань та земельної реформи Олексій Мушак розповів скільки коштуватиме один гектар землі після відкриття земельного ринку.

Про це він повідомив на прес-конференції вчора, 5 листопада, повідомляє УБН з посиланням на ТСН.

За словами радника прем’єр міністра України Олексія Мушака ціна одного гектару землі залежатиме від регіону та конкуренції.

”Якби впроваджувалася перша запропонована модель ринку землі, там, де є всі гравці, ціна була б близько двох тисяч доларів за гектар по країні. Залежно від області – наприклад, у Херсоні та на Волині трохи дешевше, а в Полтаві, Черкасах, Вінниці – дорожче, оскільки там краща земля і більша конкуренція”, – повідомив Мушак.

Він зазначив, що якщо використовувати іншу модель, яка обмежує кількість гектарів в одні руки та допускає до купівлі землі іноземців, то тоді ціна буде меншою – приблизно 1900 доларів за 1га. землі.

Також він додав, що ціна землі залежатиме від кредитних ставок в Україні.

“Якщо кредитна ставка для України буде 5%, то ви середню оренду, яка буде 200 доларів, перемножуєте на 20 – і земля коштуватиме чотири тисячі доларів. Чому в Європі така висока вартість землі? Тому що у них грошовий ресурс дуже доступний, умовно кажучи, нульова ставка”, – сказав він.

Олексій Мушак порадив українцям не продавати землю відразу після відкриття ринку.

”Земля спочатку небагато коштуватиме, але чим далі – то дорожче буде коштувати. Моя порада – не продавайте землю. Запуск ринку землі приведе до того, що орендна плата збільшиться, власники зможуть отримувати більше грошей”, – підсумував Олексій Мушак.