У Харкові відкрили меморіальну дошку ексгенералу КДБ СРСР

Сьогодні, 4 листопада у Харкові відкрили меморіальну дошку банкіру та колишньому генералу КДБ СРСР Юрію Шрамку.

Про це повідомляється на сайті Харківської обласної ради, передає УБН.

“Меморіальну дошку генерал-майору, почесному громадянину міста Харкова та почесному громадянину Харківської області Юрію Шрамку встановили на будинку, розташованому по вулиці Свободи, де він жив з 2001 по 2009 роки”, – йдеться на сайті облради.

Як відомо, Юрій Шрамко з 1963 року працював в органах державної безпеки СРСР. В кінці своєї “кар’єри” з  1987-го по 1991-й рік  очолював Управління КДБ Української РСР по Києву та Київській області. У 1990-ті роки Юрій Шрамко став банкіром. Зокрема, був головою правління банку “Реал Банк” та віцепрезидентом банку “Грант”. Помер 2 травня 2019 року у віці 88 років.

Як повідомляє місцеве видання ХарківTimes, відкриття меморіальної дошки Юрію Шрамку прямо суперечить Закону України “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки”.

Згідно з цим законом символікою тоталітарного режиму, крім усього іншого, є “зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, написи, присвячені… співробітникам радянських органів державної безпеки усіх рівнів”.

В Законі також ідеться про осіб, які “займали керівні посади у вищих органах влади і управління СРСР, УРСР та інших союзних республік”, увічнення пам’яті яких також прирівнюється до пропаганди тоталітарних режимів. Цим критеріям Юрій Шрамко також цілком відповідає, оскільки в 1961-1963 роках був завідуючим відділом в ЦК ВЛКСМ, а посаду начальника управління КДБ в Харківській області змінив на аналогічну, але вже в Київській. Взагалі в органах радянської держбезпеки генерал Шрамко відпрацював з 1963 по 1991 рік.

Коментарі закриті, но трэкбэки и Pingbacks открыты.