У “Нафтогазі” запропонували відмовитися від вимірювання газу в кубометрах

Глава правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв запропонував припинити вимір обсягів спожитого газу в кубометрах і перейти на кілокалорії, як це відбувається у всьому цивілізованому світі.

Про це топ-менеджер повідомив в інтерв’ю одному з українських телеканалів, передає пресслужба компанії.

“Перехід на енергетичні одиниці виміру газу як в Європі – тобто вимірювати споживання газу не в кубах, а в кілокалоріях та встановлення лічильників допоможе, по-перше, зменшити суми у платіжках, а, по-друге, зняти з дискусії необґрунтовані підозри щодо якості газу”,  – переконані в компанії.

На думку Коболєва, перехід на таку систему вимірювання повинен вирішити проблему донарахування “теплових коефіцієнтів” облгазами.

Також глава правління “Нафтогазу” закликав уряд ввести відкритий ринок газу для населення і забезпечити конкуренцію за споживачів.

“Важливо зробити дві речі: дозволити вільну зміну постачальника для населення і заборонити облгазам відключати населення, незалежно від того, що відбувається з їх постачальником газу. Зараз, щоб змінити постачальника, споживач має витратити 100 днів і це не означає, що процес закінчиться успішно”, – зазначив Коболєв.

“Треба впорядкувати питання газових мереж, побудованих за кошти приватних осіб, громад, муніципалітетів. Потрібно підняти це питання і включити компенсацію тим, хто їх будував. Але облгази користуються також державним майном і за нього нічого не сплачують державі. Це ж наші з вами гроші, майно, яке коштує десятки, сотні мільярдів гривень, а за їх використання ніхто нічого не сплачує”, – додав він.