В Нацбанку назвали причини рекордного зміцнення гривні

На рекордне зміцнення курсу гривні в 2019 році вплинули зростання продуктивності виробництва та зниження світових цін на енергетичні товари.

Про це виданню “РБК-Україна” розповіли в прес-службі Національного банку України.

Як зазначається, серед сприятливих чинників, які вплинули на ринок валюти, також виокремили: збільшення експорту IT послуг, помірне зростання імпорту товарів і помірні обсяги репатріації дивідендів в іноземній валюті за кордон, істотні обсяги валютних надходжень від трудових мігрантів.

Крім того, в Нацбанку відзначили, що курс гривні формується не адміністративно, а під впливом фундаментальних економічних чинників.

“Зміцнення гривні є наслідком надлишкової пропозиції валюти на ринку. На відміну від минулого року іноземні інвестори активно вкладаються в довгострокові цінні папери українського уряду. Сьогодні велика частина портфелю ОВДП у власності нерезидентів – це цінні папери з терміном погашення від 2 до 5 років. Тому їх інвестиції носять довгостроковий характер”, – пояснили в НБУ.

“За умови збереження адекватної макроекономічної політики і прискорення реалізації структурних реформ в Україні приплив цих інвестицій може тривати і надалі”, – підсумували у Нацбанку.

Нагадаємо, станом на 29 листопада, офіційний курс гривні встановлений на рівні 24,03 гривні за долар.