В Україні почався пробний перепис населення

Державна служба статистики України з 1 по 26 грудня проводить пробний перепис населення.

Про це йдеться в повідомленні Держстату.

Пробний перепис населення проходить в частині Оболонського району Києва та в Пісківській ОТГ Бородянського району Київської області.

Опитування в онлайн-режимі почалося в ніч з 30 листопада на 1 грудня і триватиме 10 днів.

Другий етап перепису запланований з 14 по 23 грудня. Жителі тих же районів повинні надати відповіді писареві, який відвідає їх вдома, або заповнити анкету в переписному відділі чи інструкторській дільниці.

У Держстаті пояснили, що пробний перепис населення не має завдання визначити кількість населення в обраних територіях, його метою є тестування програми, переписного інструментарію, застосування інноваційних технологій; визначення методів, основних організаційних заходів, оптимальних дат, тривалості проведення перепису; визначення концепції технології обробки даних і механізмів взаємодії органів статистики з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Пробний перепис населення в 2019 році є підготовчим етапом до проведення Всеукраїнського перепису населення в 2020 році.

В уряді заявили, що перепис населення буде відбуватися за альтернативною методикою, без залучення 100 тисяч інтерв’юерів з планшетами. Це допоможе більш, ніж в два рази скоротити витрати, а результати перепису будуть готові до кінця вже цього року.