В Україні з’явився онлайн-сервіс для пошуку аптек з програми “Доступні ліки”

З 18 листопада в Україні запрацював онлайн-сервіс, який дозволяє шукати аптеки, що беруть у часть у програмі “Доступні ліки”.

Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації України на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

“Відсьогодні запрацював новий онлайн-інструмент на основі відкритих даних, який показує в зручному форматі, скільки аптек, що працюють за програмою “Доступні ліки”, є в радіусі 7 кілометрів від кожного медичного закладу, де працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається у повідомленні, урядова програма “Доступні ліки” передбачає, що пацієнт, який підписав декларацію із сімейним лікарем, педіатром чи терапевтом, може за його рецептом отримувати ліки, частково або повністю оплачені державою. Станом на 1 листопада, за даними НСЗУ, вже понад 7 700 аптек приєдналися до програми. Це – приблизно 30-35% від загальної кількості аптек в Україні.

“Новий онлайн-інструмент буде корисним пацієнтам, оскільки дозволяє знайти найближчу до лікарні аптеку й отримати лікарські засоби за програмою “Доступні ліки”, а також місцевій владі й бізнесу, адже на візуалізації чітко видно “білі плями” в аптечній інфраструктурі”, – зазначається у повідомленні.

Скористатися інструментом можна за цим посиланням.

Зазначимо, програма уряду України “Доступні ліки” діє в Україні з квітня 2017 року. Згідно з нею пацієнт, який уклав декларацію із сімейним лікарем, педіатром чи терапевтом, може за його рецептом отримувати ліки, частково або повністю оплачені державою.

Вартість ліків оплачується Національною службою здоров’я коштом платників податків.