В Україні змінилися правила видачі посвідчень водія

В Україні змінилися правила видачі водійських посвідчень, підготовки водіїв та акредитації автошкіл.

Міністерство внутрішніх справ України змінило процедуру видачі водійських посвідчень, підготовки водіїв та акредитації автошкіл.

Відповідне повідомлення з’явилося 22 жовтня, на сайті головного сервісного центру МВС України, передає УБН.

В інформаційному повідомленні йдеться, що 19 жовтня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, яка торкнеться, в першу чергу, майбутніх водіїв та автошкіл.

Заходи, які передбачені цією постановою забезпечують зменшення адміністративного тиску в сфері підготовки водіїв транспортних засобів, спрощують процедуру акредитації закладів, вдосконалюють процедуру отримання та обміну водійського посвідчення.

Ось основні нововведення, що стосуються процедури підготовки водіїв:

  • допускається індивідуальний порядок підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв;
  • практичний іспит складається в територіальному центрі МВС, у якому успішно було складено теоретичний іспит;
  • термін дії свідоцтва про закінчення автошколи скорочено з 10 до двох років;
  • під час складання іспитів можлива фото і відеофіксація;
  • свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв у паперовому вигляді випускникам автошкіл не видається, воно в електронному вигляді вноситься до Єдиного державного реєстру МВС.

Крім цього, в процедурі взаємодії територіальних органів з надання сервісних послуг МВС із закладами з підготовки водіїв запроваджено електронний обмін інформацією.

Викладачі та інструктори з водіння будуть зобов’язані вносити у спеціальний електронний журнал інформацію про час проведення теоретичних та практичних занять, а також транспортний засіб, на якому здійснюватиметься практичне заняття. Нововведення покликане покращити організацію навчального процесу та запровадити моніторинг за навчанням кожного слухача.

Нормативними змінами також передбачено, що всі випускники, які закінчили навчання з підготовки водіїв у закладах професійно-технічної освіти, допускаються до складання іспитів без додаткового навчання в автошколі.

Також змінилася процедура акредитації автошкіл.

Відбулася передача функції акредитації закладів від Головного сервісного центру МВС до регіональних сервісних центрів МВС, що дало можливість скоротити час проходження цієї процедури, оскільки документи розглядатимуться за місцем розташування таких закладів, до того ж, це дозволить суб’єктам господарювання заощадити кошти на транспортних витратах.

З 19 жовтня 2019 року:

  • заяви про затвердження робочих програм і планів закладу подаються до РСЦ МВС (за місцезнаходженням закладу);
  • заяви про проведення обстеження матеріально-технічної бази закладу подаються до ТСЦ МВС (за місцезнаходженням закладу);
  • заяви та відповідні матеріали для проведення державної акредитації закладу подаються до РСЦ МВС (за місцезнаходженням закладу).

Постановою також передбачено, що сертифікати про державну акредитацію, видані після 5 липня 2016 року закладам, акредитованим Головним сервісним центром МВС, вважаються безстроковими.