З нового року вартість газу для населення може збільшитись до 12,9 грн за куб. м

З нового року вартісь газу для населення може зрости до 12,9 грн за куб. м. Це може статись якщо Україна не підпише новий транзитний контракт з РФ.

Про це заявили у “Нафтогазі”, повідомляє “Економічна правда“.

Відзначимо, що за розрахунками ця сума без урахування вартості за транспортування. Уряд планує запропонувати для населення “страхову” ціну, що зобов’яже “Нафтогаз” постачати газ для населення за фіксованою ціною з 1 січня до 30 квітня 2020 року. 

Якщо “Нафтогаз” прийме “страхову ціну”, то вартість газу встановиться на рівні 6 834 грн за тис куб м з ПДВ без урахування вартості транспортування, розподілення та націнки облгазів.

“Якщо клієнт відмовляється від цієї послуги, НАК постачатиме газ за щомісячними цінами, встановленими відповідно до ринкових умов. Якими вони можуть бути після Нового року — ключове питання. Усе залежить від того, чи вдасться підписати новий транзитний контракт з “Газпромом”, – зазначено у повідомленні.

За розрахунками “Нафтогазу”, у разі відсутності транзиту з 1 січня ціни на газ можуть зрости до 12,9 тис грн з ПДВ і без транспортування, що суттєво перевищує запропоновану фіксовану ціну.