Зеленський підписав закон, який вводить нові військові звання

Володимир Зеленський підписав закон про введення нових військових звань сержантського і старшинського складу Збройних Сил України.

Про це стало відомо в п’ятницю, 29 листопада, пише Корреспондент.

Закон дозволить запровадити нові військові звання сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, забезпечивши їх відповідність еквівалентної колонки “NATO Code” згідно STNAG 2116.

Зараз в Україні існують наступні звання рядового, сержантського і старшинського складу: рядовий; старший солдат; молодший сержант; сержант; старший сержант; старшина; прапорщик; старший прапорщик.

Законом передбачаються зміни ці звання на наступні: рекрут; солдат; старший солдат; молодший сержант; сержант; старший сержант; перший сержант; штаб-сержант; майстер-сержант; старший майстер-сержант; головний майстер-сержант.

Корабельні звання також будуть зміненні на наступні: мічманів більше не буде, зате з’являться штаб-старшина, майстер-старшина, старший майстер-старшина і головний майстер-старшина.

Закон забезпечить збільшення ролі сержантського і старшинського складу в навчанні та вихованні підлеглого особового складу і виконання ними завдань за призначенням. Також відповідно до закону назву “полк” змінено на “бригаду” і відповідно командир полку буде командиром бригади.

Відтепер при зверненні до міністра оборони України і його заступників, які є цивільними особами, військовослужбовець називає їхні посади, додаючи перед назвою посади слово “пан (пані)”.

Звання “старший прапорщик” замінюється на “майстер-сержант”, його отримають ті, хто стоять на посадах головних старшин військових частин – в окремому батальйоні, полку і бригаді.