Зеленський відповів Росії щодо транзиту газу

Володимир Зеленський вважає, що питання новий контракт щодо транзиту російського газу в Європу буде обговорюватися в межах зустрічі в “нормандському форматі” яка пройде 9 грудня у Парижі.

Президент України зазначив, що переговори щодо газу не будуть пов’язані з проблемою війни на Донбасі.

Про це глава держави сказав у інтерв’ю західним ЗМІ Der Spiegel, Le Monde, Time і Gazeta Wyborcza, передає “Інтерфакс – Україна“.

Зеленський наголосив, що “Північний потік-2” значно послабив позиції України на переговорах.

“Хоча наші європейські партнери стверджують, що це не політичний, а економічний проєкт, я дозволю собі не погодитися. Однак якщо нам вдасться укласти новий договір про транзит на строк до десяти років, якщо європейці нам допоможуть, а Росія не буде опиратися цьому, тоді ми зможемо говорити, що “Північний потік-2″ не є політичним проєктом. Поки що це твердження без будь-яких підстав”, – висловив свою думку президент України.

Він зазначив, що під час телефонної розмови з ним президент РФ Путін взяв до уваги позицію України з питання транзиту газу.

“Для мене важливо, що проблема газу сама по собі є питанням. Що б не побажали обидві сторони, це жодним чином не повинні бути пов’язане з Донбасом. Хоча я не виключаю, що транзит газу також буде розглядається в Нормандські форматі”, – наголосив Зеленський.