Зміна призовного віку в Україні: в Міноборони дали пояснення

Міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що під час весняного призову в армію не будуть призиватися українці, молодші 20-ти років.

Про це він написав у Telegram.

Згідно з підписаним указом президента, в нинішньому році на строкову службу призиватимуть з 18 років, тоді як в останні роки призивали з 20.

“На весняний призов в квітні цього року ми не будемо залучати 18- і 19-річних юнаків до строкової служби, виключаючи ті випадки, коли вони добровільно захочуть піти на службу в ЗСУ. Вік призову з 18 років чітко прописаний в Законі, і він ніколи не змінювався. І, власне, Указ президента підписаний в рамках існуючого закону”, – написав міністр.

“Ми розуміємо і враховуємо бажання молодих українців мати можливість пройти службу в такому віці, щоб уже в 20 років планувати подальший життєвий шлях. Підтвердження цьому служать звернення, які ми отримуємо. Зазначу, що під час весняного призову в квітні повістку отримають молоді люди від 20 років. Отже, ніхто примусово до 20 років залучатися до строкової служби не буде”, – заявив Загороднюк.

Також він пояснив, як йдуть справи з реформою строкової служби.

“Питання опрацьовується, і над розробкою концепції реформи ведеться активна робота, яка вимагає часу і змін у законодавстві. Ми обов’язково залучимо громадськість до обговорення і зробимо цей процес максимально відкритим”, – пише міністр.